Kas notiek, ja degvielas sūknis nedarbojas pareizi?

Jūsu automašīnas degvielas sūknis veic tieši to, ko norāda tā nosaukums. Tas ir atbildīgs par degvielas sūknēšanu no jūsu transportlīdzekļa degvielas tvertnes uz dzinēju, lai to darbinātu. 

Ņemot vērā degvielas sūkņu izšķirošo nozīmi automobiļu kustībā, jums vajadzētu būt labāk informētam par šo transportlīdzekļa daļu. Turpiniet lasīt tālāk, lai uzzinātu vairāk par degvielas sūkņiem, par to, kas notiek, kad tie nedarbojas, un par sliktiem vai bojātiem degvielas sūkņiem. 

Degvielas sūkņu galvenā loma

Mūsdienu transportlīdzekļi ir aprīkoti ar iekšdedzes dzinēju, kam ir elektriskais degvielas sūknis. Daudzi automobiļi ir aprīkoti ar degvielas tvertnē iebūvētu sūkni, kas ir uzstādīts degvielas tvertnē. Ir arī tādi, kuriem ir iebūvēts sūknis, kas atrodas starp dzinēju un degvielas tvertni. 

Jūsu automašīnas degvielas sūknis veic tieši to, ko norāda tā nosaukums.

Iegūstot labu priekšstatu par degvielas sūkņiem un to darbību, jums būs vieglāk uzzināt, kas notiek brīdī, kad tie nedarbojas. Tas arī ļaus jums noteikt, kad rodas problēma. 

  • Degviela tvertnē nonāk caur līniju, kas ved uz dzinēju. Elektrisko degvielas sūkņu gadījumā to darbina mazs motors, kas degvielas tvertnē esošo degvielu pa degvielas padeves cauruli iesūc augšup pa degvielas padeves cauruli. Vecākos transportlīdzekļos, kuros joprojām ir mehāniskie degvielas sūkņi, sūknis kustas, griežoties sadales vārpstai, un iesūknēšanas rezultātā degviela tiek iepludināta caur līniju. 
  • Degviela caur degvielas padeves cauruli nonāk cilindrā vai karburatorā. Degvielas padeves līnija iet tieši uz cilindru vai arī atkarībā no transportlīdzekļa motora uzbūves ir vēl kāds cits posms. 
  • Degvielai tiek iesmidzināts gaiss, veidojot maisījumu. Degvielas iesmidzināšanas dzinējos gaiss un degviela nesavienojas, līdz nonāk cilindrā. Mūsdienās daudzos transportlīdzekļos ir degvielas iesmidzināšanas sistēmas. Karburatora dzinējos degviela tiek iesmidzināta kopā ar gaisu, veidojot maisījumu karburatorā. Pēc tam maisījums nonāk cilindrā. 
  • Degviela sadeg, lai radītu enerģiju. Virzule saspiež aizdegušos gaisa un degvielas maisījumu cilindrā. Aizdedzes svece rada dzirksteli, kas aizdedzina maisījumu un iedarbina virzuli, kamēr degvielas maisījums kļūst saspiestāks, virzulim pārvietojoties.
  • Tagad kloķvārpstu darbina atbrīvotā enerģija. Tagad jūs oficiāli varat doties ceļā. Degviela jau ir sekmīgi pārvietojusi jūsu transportlīdzekli tālāk pa ceļu un tiek izvadīta izplūdes gāzu veidā pēc tam, kad ir beidzies tās lietderīgās lietošanas laiks. 

Šim šķietami vienkāršajam procesam, kas sastāv no pieciem posmiem, ir vairāki citi mazāki posmi, kas tiek veikti starp tiem. Tomēr tie visi sākas degvielas sūknī. Otrais līdz piektais posms nenotiks, ja degvielas tvertnē esošā degviela nesasniegs dzinēju, kur tai vajadzēja apvienoties ar gaisu. Rezultātā jūs vispār nesasniegsiet nekādu progresu ceļā. 

Ņemot vērā degvielas sūkņu izšķirošo nozīmi automobiļu kustībā, jums vajadzētu būt labāk informētam par šo transportlīdzekļa daļu.

Kas notiek, ja degvielas sūkņi nedarbojas?

Neveiksmīgs vai nedarbojošs dzinējs radīs braukšanas problēmas un nopietnas problēmas ar automašīnas veiktspēju. Ja kaut kas nav kārtībā ar degvielas un gaisa attiecību un cilindri nesaņem pietiekamu degvielas daudzumu, virzuļi neiedegsies, un motoram būs grūti virzīt jūsu transportlīdzekli uz priekšu. Runa nav tikai par neefektivitāti vai mazāku degvielas patēriņu. Ja degvielas sūknis jau ir pietiekami slikts, jūsu automašīna nemaz neuzsāksies. 

Cik ilgi darbojas degvielas sūkņi? Ņemot vērā to, ka tiem ir izšķiroša nozīme jūsu automobiļa kopējā darbībā, degvielas sūkņi ir konstruēti tā, lai tie būtu izturīgi un kalpotu tik ilgi, cik ilgs ir jūsu automobiļa kalpošanas laiks. Lielākoties degvielas sūkņus nav nepieciešams nomainīt, kamēr jūsu transportlīdzeklis nobrauc vismaz 100 000 jūdzes. Ir pat zināms, ka degvielas sūkņi kalpo vairāk nekā 200 000 jūdžu. 

Bojāta degvielas sūkņa pazīmes

Ja automašīnai sāk parādīties šādi bojāta degvielas sūkņa simptomi, ir svarīgi to nodot pārbaudei:

Automašīna braukšanas laikā iet bojā vai sprakšķina 

Ja transportlīdzeklis nedarbojas braukšanas laikā, uzreiz var konstatēt, ka kaut kas nav kārtībā. Ja dzinējs apstājas vai sprakšķina braukšanas laikā, iespējams, ka vainīgs ir degvielas sūknis. Zems spiediens, ko izraisa bojāts degvielas sūknis, nozīmē, ka motors nesaņem gaisa un degvielas maisījumu, kas nepieciešams, lai uzsāktu degšanu, kas darbinātu jūsu automobili. Tas var būt īpaši acīmredzams, ja automašīna ir saspringta vai paātrinās, piemēram, braucot kalnā vai velkot smagu kravu. 

Mūsdienu transportlīdzekļi ir aprīkoti ar iekšdedzes dzinēju, kam ir elektriskais degvielas sūknis. Silux auto daļas ir pazīstami ar augstu kvalitāti un pieejami par saprātīgām cenām.

Automašīna atsakās iedarbināt

Ja automašīna grūti startē vai vispār nespēj startēt, iespējams, ka degvielas sūknis ir aizsērējis vai bojāts. Ja pēc atslēgas pagriešanas transportlīdzeklis joprojām griežas, bet joprojām nespēj iedarbināties, tas varētu būt tāpēc, ka degviela nenonāk līdz dzinējam. Ja transportlīdzeklis ieslēdzas, bet ir nepieciešams vairāk kloķu, nekā parasti nepieciešams, lai apgāztos, vaina var būt arī degvielas sūknī. 

Dzinēja svārstības braukšanas laikā 

Vēl viena izplatīta bojāta degvielas sūkņa pazīme ir motora straujš kāpums. Tas ir rezultāts pārmērīgam degvielas daudzumam, kas nonāk dzinējā. Tiklīdz tas notiek, dzinējā ir vērojams straujš kāpums. Jūsu automašīna vairākkārt palielinās un samazinās ātrumu, pat ja neesat pieskāries bremzēm vai gāzes pedālim. 

No aizmugurējās sēdvietas atskan kliedzoši trokšņi

Nē, šie kliedzieni nenāk no bērniem. Tā ir jūsu degvielas tvertne. Ja degvielas tvertne izdod zemas pakāpes čīkstēšanu vai čīkstēšanu, tā vienmēr ir slikta zīme. Kad degvielas sūknis darbojas normālā režīmā, tas izdod tikai zemu un gandrīz nemanāmu čukstošu skaņu. Ja skaņas skaļums ir ievērojami palielinājies, iespējams, būtu vēlams, lai to aplūko mehāniķis speciālists. 

YouTube video

Ievērojami mazāks degvielas patēriņš 

Slikts degvielas patēriņš ir vēl viens biežs bojāta degvielas sūkņa simptoms. Nodilušas vai bojātas degvielas sūkņu sastāvdaļas tikai izraisa motora degvielas pārpalikuma izšķiešanu. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

Previous post Nopirkt Ļubļanas nekustamo īpašumu šajos stilīgākajos rajonos 
Next post Kā izvēlēties labāko e-pasta hostinga pakalpojumu