Mūsdienu vāzēm parasti izmantotie materiāli

Keramika

Akmensmasas jeb keramikas traukus izgatavo, izmantojot gaišas krāsas un smalkas tekstūras mālu, kas pēc tam tiek glazēts. Šos traukus pēc tam apdedzina augstā temperatūrā krāsnī, lai samazinātu trauka porainību un tā neaizsargātību pret laikapstākļiem. Tomēr keramikas vāzes joprojām var saplaisāt, ja tās atstāj ārā aukstā laikā.

YouTube video
Keramikas vāze (četrpusēja – plāksne)

Viens no šāda veida izturības trūkumiem ir tas, ka šīs mūsdienu vāzes mēdz būt ļoti smagas, lai gan šis faktors joprojām padara tās par lielisku risinājumu augiem, kas aug kā smags auglis. Arī keramikas vāzes ir nedaudz dārgas, taču tās var atrast plašā dizaina un krāsu glazūru klāstā.  

Šīs vāzes ir arī dažādu izmēru un formu, no kurām visizplatītākās ir lielas bļodas. 

Kokosšķiedra

Kokoskoksnes vāzes ir ekoloģiski un ekonomiski pamatota izvēle. Tie ir stādu kastroļi, kas izgatavoti no kokosriekstu čaumalas. Tie ir arī izturīgāki salīdzinājumā ar presētiem papīra podiem, tomēr tie joprojām piedāvā tādas pašas priekšrocības kā papīra podi.

Ir arī tādi veidi, kuros kokosriekstu apvalku vietā izmanto graudu sēnalas un dažādas saistvielas. Modernās kokosšķiedras vāzes ir pieejamas, un tās var atrast visdažādākajās formās un krāsās, un to diametrs var būt līdz pat aptuveni vienai pēdai.   

Betons

Betona vāzes parasti izskatās lieliski, īpaši tad, ja tās ir nedaudz novecojušas. Lai gan betons ir praktisks risinājums lielākiem augiem, kuriem tā svara dēļ var būt nepieciešams balsta atbalsts pret vēju, šis svars var būt arī iemesls, kādēļ ir grūti pārvietot stādītāju.  

Betona konteinerus uz terases
Betona konteinerus uz terases

Tas nozīmē, ka, ja plānojat izmantot betona konteinerus jebkam, pārliecinieties, vai zināt, kur vēlaties, lai tie atrastos, kur varat būt droši, ka tos nepārvietosiet.

Taču, pateicoties tam, varat būt droši, ka neviens to neizspēlēs, nepārvietos vai pat nenozags. Betons ir labs un uzticams izolators, kas spēj pasargāt augu saknes pat tad, kad notiek ievērojamas temperatūras izmaiņas.  

Metāls

Metāla vāzes ir ļoti izturīgas un ļoti smagas, ja runa ir par korpusa dzelzi. Metāli, piemēram, alumīnijs, dārzkopjiem var nodrošināt metāla izturību ar mazāku svaru, lai podus un stādījumus būtu praktiskāk pārvietot. 

Alumīnijs nerūsē, to nav nepieciešams krāsot, un tas ir arī lētāks salīdzinājumā ar citiem metāla variantiem. Citi izplatīti metāli ir varš, svins, cinks un nerūsējošais tērauds ar vara pārklājumu. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

Gumijas bagāžnieka nodalījums Previous post Gumijas zābaku paplātes stiprās un vājās puses