Solun, Saloniki – Ko apskatīt

Solunu, Saloniki

Saloniku Arheoloģiskais muzejs 

Saloniku Arheoloģiskajā muzejā ir izvietoti priekšmeti no četriem arheoloģiski nozīmīgākajiem Saloniku un citu Maķedonijas reģionu vēstures periodiem. 

Muzeja kolekcijā ir priekšmeti no romiešu, klasiskā, arhaiskā un hellēnisma perioda. Tomēr daži uzskata, ka ir ironiski, ka ēka ir veidota mūsdienu grieķu arhitektūras stilā.

YouTube video
Apmeklējiet mozaīkas Saloniku Arheoloģijas muzejā

Muzejs pievēršas vēsturiskajiem aspektiem, kā arī tam, kad senās Maķedonijas iedzīvotāji izmantoja zeltu, lai sevi rotātu. Tā kā Saloniki ir aizvēsturisks reģions, muzejā atradīsiet arī daļu, kurā ir mēģināts atjaunot Termaīkas līča teritorijas tēlu, kas pilnībā pastāvēja pirms visas pilsētas. 

Aristotelis laukums 

Lai gan lielākā daļa Aristoteļa laukuma daļu, īpaši kinoteātris un viesnīca “Electra”, tika atjaunota jau 20. gadsimta 50. gados, sākotnēji to 1918. gadā projektēja franču arhitekts Ernests Herbārs. 

Šis laukums bija krasa pāreja no neplānotām, aizņemtām un šaurām ielām, kas tika izveidotas Osmaņu impērijas ekspansijas gadsimtu laikā, uz mūsdienīgāku shēmu, kuras iniciators bija Hebrards.

Aristotelis laukums
Aristoteļa laukums ir daudzu publisku sanāksmju un svinību vieta

Laukums tika pabeigts neilgi pēc 1917. gadā notikušā ugunsgrēka, kas iezīmēja dramatiskas pārmaiņas pilsētas arheoloģiskajā attīstībā. 

Mūsdienās laukums kalpo kā daudzu sabiedrisko sanāksmju un svinību norises vieta. 

Galerija arka

Kamara jeb Galerija arka neapšaubāmi ir visatpazīstamākā romiešu celtne Solunā, Salonikos. Kopā ar Balto torni tā tiek uzskatīta par vienu no populārākajiem apskates objektiem šajā apvidū. 

Imperators Galerijs bija tas, kurš pasūtīja arkas būvniecību kā triumfa pieminekli, lai atzīmētu uzvaru pret Sassanīdu periodu 298. gadā, kā arī galvaspilsētas Ktesifona krišanu. 

Sākotnēji Galerija arkai bija četri sekundārie un četri primārie pīlāri. Līdz mūsdienām saglabājies tikai viens no sekundārajiem un divi no primārajiem pīlāriem. Tomēr apmeklētājiem joprojām ir iespēja apbrīnot sarežģīti izgrebtās kauju ainas uz saglabājušajiem arkas pīlāriem. 

Rotunda

Saloniku senākais piemineklis ir ne kas cits kā Rotunda. Tā ir masīva apļveida būve, kas reiz bijusi romiešu templis, kristiešu baznīca un vēlāk mošeja. 

Rotondas sienas ir vairāk nekā 20 pēdu augstas, kas ļauj tai izturēt zemestrīces. Cilindriskā struktūra tika uzbūvēta pēc Romas imperatora Galerija pavēles 306. gadā kā daļa no milzīga pils kompleksa. Ēka tika celta kā imperatora svētnīca vai mauzolejs. 

Pirms to iekaroja osmaņi, Rotunda vairāk nekā 1200 gadus kalpoja kā baznīca. Tas notika 1590. gadā, kad Agios Georgios baznīca tika pārveidota par mošeju. 

Labā ziņa ir tā, ka mozaīkas spēja izturēt laika pārbaudi tādā mērā, ka tās necieta nekādus papildu bojājumus un tika vienkārši pārkrāsotas. Šodien Rotunda kalpo kā muzejs, jo tajā bija pārstāvētas trīs dažādas ticības. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

    Nav atrasts
Svete Višarje Previous post Kur Itālija satiekas ar Slovēniju un Austriju
Next post Augstākā līmeņa domēni (TLD) īsumā