Izbaudiet peldbaseinu priekšrocības Thermana Laško

Ikviens sapņo kļūt par profesionālu peldētāju, kurš pacels savas valsts karogu olimpiskajās spēlēs. Taču labā ziņa ir tāda, ka jums vairs nav jābūt olimpiskajam peldētājam, lai baudītu priekšrocības, ko piedāvā peldbaseini tādos kūrortos kā Thermana Laško. 

Peldēšanā var piedalīties dažāda vecuma cilvēki no dažādām dzīves jomām un vides ar dažādu pieredzes līmeni. Peldēšana ir viens no tiem nedaudzajiem sporta veidiem, ar ko cilvēks var nodarboties jau no ļoti agra vecuma līdz pat 90 gadu vecumam vai ilgāk. 

Labā ziņa ir tā, ka attiecībā uz peldēšanu un tās slēptajām priekšrocībām nekad nav par vēlu sākt. Peldēšana ir ideāli piemērota ne tikai jūsu fiziskajai, bet arī garīgajai veselībai. Aplūkojiet dažas no labākajām peldēšanas priekšrocībām, kas liks jums drīzumā ienirt ūdenī. 

Peldēšana ir viens no tiem nedaudzajiem sporta veidiem, ar ko cilvēks var nodarboties jau no ļoti agra vecuma līdz pat 90 gadu vecumam vai ilgāk. 

Tas palīdz dzīvot ilgāk 

Vai zinājāt, ka pētījumā atklāts, ka peldētājiem ir mazāks risks nomirt agri un mirst no insulta un sirds slimībām?

Peldēšana var pat konkurēt ar citiem populāriem vingrošanas veidiem. Tika pat atklāts, ka peldētāji mēdz dzīvot ilgāk nekā skrējēji un kājāmgājēji. Un ņemiet vērā, tas nav tikai nedaudz ilgāk. Kādā citā pētījumā noskaidrojās, ka lielākā daļa peldētāju visā pētījuma periodā mirst retāk nekā skrējēji vai kājāmgājēji. 

Tā atbalsta sirds un asinsvadu fitnesa 

Peldēšana baseinos ir arī pieejams un efektīvs veids, kā uzlabot plaušu darbību un sirds veselību, kā arī uzlabot vispārējo fizisko sagatavotību. Tas nozīmē, ka jūsu ķermenis efektīvāk izmanto skābekli, un tas var uzlabot jūsu kognitīvās funkcijas un ļaut jums justies enerģiskākam. 

Tā kā katru reizi, kad peldaties, tiek kontrolēta arī elpošana, tas ir lieliski piemērots arī cilvēkiem ar HOPS jeb hronisku obstruktīvu plaušu slimību, kā arī astmas slimniekiem. 

Labā ziņa ir tā, ka attiecībā uz peldēšanu un tās slēptajām priekšrocībām nekad nav par vēlu sākt.

Tas ir spēka treniņš vislabākajā kvalitātē

Peldēšana ir ne tikai lielisks treniņš sirds un asinsvadu sistēmai, jo tā ir arī lieliska spēka treniņa forma. Tā padara jūsu kaulus stiprākus un uztur muskuļus veselīgākus, pateicoties kustībām, ko veicat pret ūdeni un tā dabisko pretestību. 

Tāpēc peldēšana ir ideāls veids, kā viegli sasniegt valdības ieteiktos fizisko aktivitāšu līmeņus, kas tagad ietver gan muskuļu veidošanas, gan aerobās fiziskās slodzes mērķus, jo peldēšana ļauj vienlaicīgi veikt abas aktivitātes. Pretestības vingrinājumi var arī uzlabot līdzsvaru, lai palīdzētu novērst lūzumus un kritienus, jo īpaši gados vecākiem cilvēkiem. 

Tas ir lieliski piemērots grūtniecēm 

Treniņi grūtniecības laikā var sniegt daudz priekšrocību gan bērnam, gan mātei. Nodarbības ūdenī un peldēšana Thermana Laško peldbaseinos ir ļoti ieteicama arī grūtniecēm, jo samazinās traumu un kritienu risks. Turklāt ir iesaistīts arī peldspējas faktors, kas noderēs, kad dzemdību termiņš jau tuvojas. 

Fiziskās aktivitātes ne tikai uzlabos jūsu garastāvokli, jo peldēšana mazina arī dažus no nepatīkamākajiem grūtniecības simptomiem, tostarp pietūkušas potītes, sliktu dūšu un sāpes sēžas locītavā. Turklāt, tā kā bērns peld kopā ar māti, peldēšana ir saudzīga pret saišu un locītavu atslābumu, kas ir dabiska sievietes ķermeņa reakcija uz grūtniecības hormoniem. 

Vissvarīgākais ir tas, ka aktīva uzturēšanās grūtniecības laikā veicina arī ātrāku atveseļošanos pēc dzemdībām. Ir arī konstatēts, ka tas veicina glikozes nepanesības uzlabošanos, kas novērš gestācijas diabētu. Lielākas fiziskās aktivitātes gan pirms grūtniecības, gan grūtniecības sākumā var arī mazināt preeklampsijas risku. 

Tas sadedzina kalorijas

Peldēšana ir arī viens no efektīvākajiem un patīkamākajiem veidiem, kā sadedzināt kalorijas. Trīsdesmit minūšu ilga vingrošana ūdenī jau ir līdzvērtīga 45 minūtēm līdzīgas aktivitātes uz sauszemes. 

Ja peldat brasa peldi tikai 20 minūtes, jau var sadedzināt 200 līdz 300 kalorijas, kas ir atkarīgs no intensitātes. Tas ir līdzvērtīgi skriešanai un pat četras līdz piecas reizes vairāk nekā staigāšanai. Tā kā peldēšana peldbaseinos ir daudz saudzīgāka organismam, ir arī lielāka iespēja turpināt nodarboties ilgāk, tādējādi kopumā gūstot lielāku labumu.

Tas piedāvā locītavu sāpju mazināšanu 

Iespējams, jūs pat neuzdrošināsieties vingrot, ja jums sāpēs viss, taču patiesība ir tāda, ka fiziskās aktivitātes ir viens no labākajiem veidiem, kā mazināt esošās locītavu sāpes un novērst nekustīgumu un pasliktināšanos tuvākajā nākotnē. 

Peldēšana ir ideāla metode locītavu sāpju mazināšanai vairāku iemeslu dēļ. Vispirms, tā kā ūdens var noturēt jūsu ķermeņa svaru, jūs varat tonizēt balsta muskuļus un saglabāt locītavu struktūru, neciešot diskomfortu, kas bieži vien ir saistīts ar cita veida vingrinājumiem. 

Peldēšana piedāvā arī plašu kustību diapazonu, lai palielinātu jūsu spēju maksimāli izkustināt locītavas atkarībā no izvēlētā konkrētā peldējuma vai peldējuma kombinācijas. Brīvajā stilā vai priekšējā peldējumā jūs varat izstiept un pagriezt rokas virs galvas, tādējādi stiprinot plecu daļu. 

No otras puses, brasa darbojas kā terapija ceļgala sāpēm traumas dēļ. Tomēr tas, kas jums vislabāk palīdz, joprojām ir atkarīgs no jūsu konkrētajiem apstākļiem. Tāpēc pirms jaunu vingrojumu uzsākšanas vienmēr jākonsultējas ar fizioterapeitu, ģimenes ārstu vai citiem kvalificētiem ārstiem, lai pārliecinātos, ka tie jums būs droši. 

Izbaudiet peldbaseinu priekšrocības tādos kūrortos kā Thermana Laško.

Tas uzlabo garīgo veselību 

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi ir tas, ka regulāra peldēšana var arī pazemināt stresa līmeni, uzlabot miega režīmu un mazināt depresiju un trauksmi. Tie, kuri regulāri peld, ir ziņojuši arī par ievērojamiem pašapziņas un pašvērtējuma uzlabojumiem. 

Peldbaseini Thermana Laško ir arī lieliska vieta, kur iepazīt jaunus cilvēkus un nodibināt attiecības brīnišķīgā vidē. Jūs varat arī pavadīt vairāk laika kopā ar ģimeni un draugiem, padarot visu šo pieredzi jautrāku un neaizmirstamāku. 

YouTube video

Peldēšana neapšaubāmi ir viens no labākajiem veidiem, kā palikt aktīvam, un tai ir garš saraksts ar veselības ieguvumiem, kas var pārspēt citus vingrošanas veidus. Un, dodoties peldēties uz Thermana Laško peldbaseiniem, jūs varat sagaidīt labāko laiku savā dzīvē!

Ziņas no tās pašas kategorijas:

Venēcija Previous post Romantiska kā Parīze, skaista kā Florence
Next post Vecā pasaules karte 1800 sniedz ieskatu pagātnē