Kļūdas, no kurām jāizvairās, pērkot klēpjdatoru par katru cenu 

Iepērkoties pēc labākā klēpjdatora, nepietiek tikai ar specifikāciju pārbaudi. Lai gan specifikāciju lapai un atsevišķām atsauksmēm joprojām ir svarīga nozīme, meklējot savām vajadzībām piemērotu klēpjdatoru, tomēr ir dažas bieži sastopamas kļūdas, ar kurām bieži saskaras daudzi pircēji.

Lai izvairītos no sirdsapziņas pārmetumiem un nožēlas, šeit ir uzskaitītas galvenās klēpjdatoru pirkšanas kļūdas, no kurām jums vajadzētu izvairīties par katru cenu. 

Apsēstība tikai ar vienu specifikāciju

Iepērkoties nākamās mašīnas iegādei, tuneļa redzējums vienmēr ir slikta ziņa. Lai gan ir aizraujoši salīdzināt vairākas specifikācijas, nekad neizvēlaties tikai vienu konkrētu specifikāciju kā galveno prioritāti un neņemiet vērā tikai šo vienu faktoru. 

Lai gan jūs vienmēr varat paturēt prātā vienu bāzes specifikāciju, lai garantētu, ka iegūsiet vēlamo veiktspēju, nav prātīgi pārspīlēt vienu specifikāciju un neko citu. 

Iepērkoties pēc labākā klēpjdatora, nepietiek tikai ar specifikāciju pārbaudi.

Piemēram, ir viegli sajūsmināties par papildu naudas tērēšanu, lai dubultotu operatīvo atmiņu. Tomēr patiesība ir tāda, ka lielākajai daļai lietotāju vairāk nekā 8 GB nav vajadzīgi, izņemot tos, kuriem darbā ir jāizmanto nopietna programmatūra. 

Tāpat arī nevajadzētu aizrauties ar procesora ātrumu, akumulatora darbības laiku vai izšķirtspēju. Ja jūsu budžets ir ierobežots, tāpat kā lielākajai daļai cilvēku, jums ir jāmācās līdzsvarot aparatūras izvēli. Pārliecinieties, ka izvēlaties tādu klēpjdatoru, kuram ir jums nepieciešamā aparatūra un funkcijas. Tikmēr pārējais, kas iekļaujas budžetā, tiks uzskatīts tikai par bonusu. 

Klēpjdatora iegāde “šodien”

Tas varētu izklausīties kā vecs padoms, tomēr tas ir piemērojams arī mūsdienās. Ja vien jūs nevēlaties iegūt rokās jaunāko un karstāko tehnoloģiju, jauns klēpjdators var kalpot vairākus gadus un, iespējams, pat ilgāk, ja jums ir nepieciešams ietaupīt naudu kādam citam pirkumam. Tā vietā, lai iegādātos klēpjdatoru tikai savām pašreizējām vajadzībām, ieteicams iegādāties tādu, uz kuru var paļauties vairākus gadus. 

Var būt ļoti vilinoši iegādāties bāzes modeli ar zemu cenu, kas aprīkots ar 128 GB cietvielu disku vai 4 GB RAM. Tomēr tas tikai ierobežos ierīces pievilcību ilgtermiņā, jo tai ātrāk beigsies vieta atmiņā un tā, iespējams, vairs nespēs labi darboties ar vairākām lietojumprogrammām. Iespējams, ka labāk būtu izvēlēties paaugstinātas klases modeli ar vairāk RAM un lielāku disku. 

Lai gan vairākiem lieliskiem klēpjdatoriem ir budžeta cenas, tas, ka tie ir lēti, negarantē, ka tiem ir visas nepieciešamās funkcijas, ko meklējat.

Lētākais klēpjdators, ko varat atrast 

Lai gan vairākiem lieliskiem klēpjdatoriem ir budžeta cenas, tas, ka tie ir lēti, negarantē, ka tiem ir visas nepieciešamās funkcijas, ko meklējat. Tas arī negarantē, ka tas spēs paveikt darbu, kas jums ir nepieciešams. 

Pieņemsim, ka mēģināt izvēlēties starp četrkodolu un divkodolu procesoru. Jums vienlaicīgi ir nepieciešams palaist vairākas lietojumprogrammas. Tomēr esat izvēlējies divkodolu procesoru, jo tā cena ir zemāka. Tad jūs iegūsiet sistēmu, kurai nebūs pietiekamas jaudas, lai apmierinātu jūsu prasības, un rezultātā šī problēma turpinās jūs mocīt, līdz atkal pienāks laiks iegādāties jaunu sistēmu. 

Tā vietā, lai iegādātos ierīci ar viszemāko cenu, jums ir jāmeklē ierīce, kas atbilst jūsu vajadzībām, un jāsalīdzina tā ar pašreizējo budžetu. 

Izlasiet arī šādu rakstu: Kā izvēlēties labāko e-pasta hostinga pakalpojumu 

E-pasts jau sen ir kļuvis par galveno saziņas līdzekli kopš interneta rašanās. Mūsdienās, neraugoties uz visām pārmaiņām un tehnoloģiju attīstību, e-pasts joprojām ir visprofesionālākā saziņas metode. Tāpēc vislabākā e-pasta hostinga pakalpojuma atrašana joprojām ir svarīgs partneris visu veidu uzņēmumiem. 

Nepievēršot uzmanību savietojamībai un portiem 

Ne visiem klēpjdatoriem ir nepieciešamās pieslēgvietas. Piemēram, daudziem klēpjdatoriem šodien ir tikai USB-C un Thunderbolt 3 pieslēgvieta. Ja jums ir nepieciešams SD karšu lasītājs vai USB-A ports, pirms pirkšanas pārliecinieties, vai izvēlaties klēpjdatoru ar šiem konkrētajiem portiem, vai arī atvēliet līdzekļus adaptera iegādei. 

Klēpjdatora iegāde bez izmēģināšanas

Ja iespējams, vispirms izmēģiniet klēpjdatoru, kuru plānojat iegādāties. Lielāko daļu mūsdienās pieejamo ikdienas klēpjdatoru var izmēģināt vairumā veikalu, ļaujot jums izmēģināt tastatūru, skārienpaliktni, programmatūras saskarni un pārējās detaļas, kas būtiski atšķiras no viena modeļa līdz otram. 

Ir pārāk viegli uzskatīt par pašsaprotamu pārējo funkciju, kas nav minētas specifikāciju lapā, piemēram, skārienpaliktņa atsaucību vai spīdīgā ekrāna redzamību dienasgaismā, nozīmi. Tāpēc nekas nevar pārspēt reālu praktisku sajūtu, kā ir pašam lietot klēpjdatoru.

Ja ierīces izmēģināšana nav iespējama, pārliecinieties, ka iegādājaties tikai no veikala, kas piedāvā stingru un stabilu atgriešanas politiku. 

Ja jums ir nepieciešams SD karšu lasītājs vai USB-A ports, pirms pirkšanas pārliecinieties, vai izvēlaties klēpjdatoru ar šiem konkrētajiem portiem, vai arī atvēliet līdzekļus adaptera iegādei. 

Ierīces ar augstāko pieejamo izšķirtspēju izvēle 

Iekārta, kas lepojas ar spīdīgu 4K displeju, noteikti ir vairāk nekā tikai pavirša skatiena vērta. Tomēr tas ne vienmēr ir labākais risinājums, jo mazāki ekrāni neļaus izbaudīt visas priekšrocības, ko var piedāvāt augstākā izšķirtspēja. 

Vēl sliktāk ir tas, ka 4K ekrāni var arī būtiski ietekmēt ierīces akumulatora darbības laiku. Lielākajai daļai 4K portatīvo datoru ir diezgan zema izturība pat ar augstākas izšķirtspējas ekrāniem. Jūs arī neredzēsiet daudz priekšrocību. 

Tāpēc ieteicams izvēlēties klēpjdatoru ar 1080p izšķirtspēju, lai ietaupītu akumulatora darbības laiku un maciņu, ja vien neplānojat iegādāties klēpjdatoru ar milzīgu ekrānu vai super augstas klases spēļu mašīnu. 

YouTube video

Lielas summas tērēšana

No otras puses, pat ja iegādājaties visdārgāko klēpjdatoru, kas atbilst visām prasībām, jūs tikai izšķērdēsiet savu grūti nopelnīto naudu, ja maksāsiet tikai par aparatūru un funkcijām, kas jums nemaz nav nepieciešamas. 

Lielākoties, ja klēpjdators jūsu budžetā atstāj ievērojamu bedri, pastāv iespēja, ka tas ir ieguvis dažas nevajadzīgas lietas. MacBook Pro, kura cena pārsniedz 6000 ASV dolāru un kuram ir visas augstākās specifikācijas, var šķist pievilcīgs. Tomēr ne visiem ir nepieciešams klēpjdators ar 4 TB atmiņas. 

To pašu ierīci ar līdzīgām specifikācijām bez kolosālās atmiņas var iegādāties par pusi zemāku cenu. Varat arī iegādāties ārējo disku par lētāku cenu papildu krātuvei. 

Izvairieties no šīm kļūdām, iegādājoties nākamo klēpjdatoru! 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

Previous post Spiediena mazgāšana var noņemt netīrumus un pelējumu no jūsu īpašuma
Next post Nopirkt Ļubļanas nekustamo īpašumu šajos stilīgākajos rajonos