Ko pārbaudīt bišu monitoringa laikā

Bites

Broda raksts

Jūsu stropa peru ligzdas lielums mainīsies visa gada laikā un būs atkarīgs no vietas. Tomēr spēcīga saimē vienmēr ir spēcīga peru saimes struktūra. 

Lieli līdzīga vecuma mazuļu laukumi liecina par spēcīgu mazuļu baru. To var viegli pamanīt, kad tas ir noslēpts. Ir plankums, kurā blakus esošās šūnas ir noslēptas, veidojot viengabalainu rakstu.

Bišu strops
Lieli līdzīgu vecu perējumu vāli liecina par spēcīgu peru rakstu

Ja kāpuri nav veseli, bites strādnieces tos noņems, tādējādi veidojot caurumus rakstā. Tā rezultātā rodas tā dēvētais “šaujamais raksts”, un tā ir pazīme, ka bišu saimē ir problēmas. 

Veselas kāpuri

Veicot bišu monitoringu (https://www.beescales.io/en), pārliecinieties, ka pārbaudāt kāpurus. Tām jābūt perlamutra baltā krāsā, savilktām C formā. Lervas, kas izskatās izkaltušas, mainījušas krāsu, deformētas vai savītas, liecina par parazītiem vai peru slimībām.

YouTube video
Bišu monitorings – medus bišu olu, kāpuru un peru apskate

Jaunie kāpuri peld bišu māšu peru pieniņa baseinā. Kolonija ir veselīgāka, ja bišu māšu peru pieniņa baseins ir bagātīgāks. Līšņi, kas izskatās sausi, cieš no nepietiekama uztura un norāda uz kolonijas stresu. Ja strops cieš badu, kāpuri var tikt pat kanibalizēti, lai tikai saglabātu pieaugušo bišu populāciju. 

Medus 

Lai gan medus pārpilnība ir laba zīme, tas ne vienmēr liecina par to, ka saimes ir spēcīgas. Vasarā bites ražo medu, kas ir stiprs un tiek uzglabāts mēnešiem ilgi. Tas vien, ka bišu saimē ir daudz medus, nenozīmē, ka tās šobrīd ir stipras un veselas. Rudenī ir vājas saimes ar lielu medus daudzumu. Šādas bišu saimes kādreiz bija stipras, bet tagad ir kļuvušas vājas. Nekad nespriediet par stropa stiprumu, pamatojoties tikai uz tā medus krājumiem. 

Ziedputekšņi

Ziedputekšņi ir svarīga medus bišu barības sastāvdaļa, un pastāv cieša saikne starp bagātīgiem ziedputekšņu krājumiem un veseliem un spēcīgiem stropiem. 

Veicot bišu novērošanu, pārliecinieties par to, cik daudz ziedputekšņu tām ir. Ziedputekšņi bieži tiek glabāti pie stropa ieejas. Ja jums ir Langstrota strops, tas nozīmē, ka jūs, iespējams, vēlēsieties pārbaudīt viszemāko lodziņu. 

Varat arī novērot, vai pie stropa ieejas nenonāk putekšņi, kas nāk putekšņu biksīšu veidā. Ja pamanāt ienākošos ziedputekšņus, tas liecina par labvēlīgiem apstākļiem jūsu bitēm. Tās var būt pietiekami spēcīgas, lai to izmantotu. 

Ledzīvotāju skaits 

Bišu skaits stropā ir viens no pirmajiem spēcīga stropa rādītājiem. Spēcīgos stropos ir daudz bišu strādnieču. Ir gadījumi, kad tas ir no ieejas satiksmes. Tomēr atcerieties, ka strādājošo dravnieču daudzums var mainīties atkarībā no konkrētā gadalaika vai dienas un var mainīties arī laikapstākļu dēļ. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

Vilkšanas virvi Previous post Viss par atgūšanas siksnu un vilkšanas virvi
Gumijas bagāžnieka nodalījums Next post Gumijas zābaku paplātes stiprās un vājās puses