Izvēlieties veselīgu suņu barību pareizam suņu uzturam 

Pareiza suņu ēdināšana ir veselīga suņu barība, kas satur visus enerģētiskos komponentus un celtniecības elementus, lai palīdzētu jūsu kucēniem augt, sasniegt pilnu potenciālu un palikt aktīviem līdz mūža galam. 

Tagad vairāk nekā jebkad agrāk ir pieejami simtiem diētu un barošanas metožu, no kurām izvēlēties. Daudzi mājdzīvnieku īpašnieki bieži izmanto konservus un sauso suņu barību izmaksu un ērtības labad. 

Tomēr tiem kažokzvēru vecākiem, kuri ir atvērtāki, kad runa ir par kucēna uzturu, jūs varat iet tālāk par ierastajiem konserviem un sauso barību, lai nodrošinātu labāku suņu uzturu. 

Pareiza suņu ēdināšana ir veselīga suņu barība, kas satur visus enerģētiskos komponentus un celtniecības elementus.

Laba suņu uztura primārie komponenti 

Šeit ir uzskaitīti galvenie uztura komponenti, kas jāņem vērā, meklējot veselīgu pārtiku savam Fido:

Ogļhidrāti

Gremošanas sistēma sašķeļ ogļhidrātus un pārvērš tos glikozē, kas vēlāk kalpo kā labs enerģijas avots jūsu sunim. Veseli graudi ir bagāti ar ogļhidrātiem, kas var nodrošināt šķiedrvielas, dzelzi, minerālvielas un daudzas citas noderīgas uzturvielas. 

Tauki

Tauki jūsu suņa uzturā ir viskoncentrētākais enerģijas avots. Tie nodrošina arī tik ļoti nepieciešamās taukskābes, kas ir būtiski svarīgu vielu celtniecības pamatelementi un ir svarīgas veselīgu un normālu šūnu uzturēšanai un veidošanai. 

Daudzi mājdzīvnieku īpašnieki bieži izmanto konservus un sauso suņu barību izmaksu un ērtības labad. 

Minerāli 

Minerālvielas ir neorganiskās barības vielas, kas veido mazāk nekā 1 % no suņa ķermeņa svara. Tomēr, neraugoties uz šo nelielo daudzumu, minerālvielām ir būtiska nozīme dažādās svarīgās funkcijās, tostarp augšanā, veselīgu zobu un spēcīgu kaulu veidošanā. 

Proteīni

Olbaltumvielas ir sarežģītas molekulas, kas sastāv no aminoskābēm, kuras ir galvenie šūnu augšanas, atjaunošanas un uzturēšanas pamatelementi. Attiecībā uz mājdzīvniekiem, piemēram, suņiem, olbaltumvielas ir nepieciešamas veselīgas spalvas un kažoka uzturēšanai, kas bieži vien veido līdz pat 30 % no jūsu suņa dienas olbaltumvielu devas. 

Vitamīni 

Vitamīni ir organiskas vielas vai sintētiski atvasinājumi, kas nepieciešami normālai un pareizai organisma darbībai. Tie ir arī būtiski, lai palīdzētu pārvērst kalorijas enerģijā, stiprinātu suņa imunitāti un palīdzētu citos organismā notiekošos procesos. 

Visu šo sastāvdaļu daudzums un kombinācijas ir atkarīgas no suņa svara, vecuma, dzīvesveida un fiziskā stāvokļa vai veselības stāvokļa. Tas izskaidro, kāpēc ir daudz veselīgas suņu barības veidu katram jūsu kažoka mazuļa dzīves posmam un fāzei. 

Veselīgs suņu uzturs kucēniem

Barība kucēniem ir īpaši izstrādāta, ņemot vērā suņa, kas vēl tikai aug līdz pieaugušā vecumam, uztura prasības. Kucēniem nepieciešams aptuveni divreiz vairāk kaloriju uz katru ķermeņa svara kilogramu nekā līdzīgas šķirnes pieaugušiem suņiem. 

Zinātniski izstrādāta un pilnvērtīga barība kucēniem jādod aptuveni četru nedēļu vecumā, kad sāk trūkt mātes piena. 

Barība kucēniem jādod vairākās labi sadalītās ēdienreizēs divas līdz trīs reizes dienā. Visiem kucēniem, kuru svars ir mazāks par 10 kg, parasti jāēd trīs reizes dienā. Kucēnus, kuru svars pārsniedz 10 kg, var pakāpeniski atradināt līdz divām ēdienreizēm dienā.

Ievērojot regulāru barošanas grafiku, kucēni var pieradināt savu ķermeni pie rutīnas, kas var noderēt mājas apmācībā. Dažu šķirņu kucēni var arī pārēsties, ja tiem tiek dots pārāk daudz kaloriju. Tāpēc veselīga suņu ēdināšana prasa arī rūpīgi uzraudzīt to svara pieaugumu. 

Jūs varat arī konsultēties ar savu veterinārārstu, lai uzzinātu, vai jūsu kucēns aug pareizi, vai arī viņš kļūst pārāk liels vai aug ātrāk nekā parasti. Ieteicams ļaut kucēnam ēst barību, kas satur 25 % līdz 30 % olbaltumvielu. Ņemiet vērā, ka suņa pieauguša lielumu nosaka ģenētika, nevis tas, cik ātri viņš aug. Nekad nepārbarojiet savu kucēnu, lai paātrinātu tā augšanas tempu. 

Barība kucēniem jādod vairākās labi sadalītās ēdienreizēs divas līdz trīs reizes dienā.

Suņu šķirnēm ir būtiskas atšķirības attiecībā uz tieksmi pārēsties, augšanas ātrumu, izmēru un citām. Ir daudz mainīgo lielumu, kas palīdzēs jums izdarīt pareizo izvēli attiecībā uz jūsu kucēna kaloriju un uztura vajadzībām. Tāpēc ir ļoti ieteicams vienmēr konsultēties ar veterinārārstu. 

Labākā suņu barība pieaugušiem suņiem

Katrs suns ir atšķirīgs un unikāls, un tas nozīmē, ka neviena suņu barība nevar nodrošināt veselīgu uzturu visiem suņiem. Kopumā lielākajai daļai suņu droša izvēle ir izbaudīt premium klases suņu barību. Šie augstākās kvalitātes zīmoli piedāvā dažāda veida diētas, konservus vai sauso suņu barību, kā arī olbaltumvielu izvēli. Tagad jūs varat atrast dažādus augstākās kvalitātes suņu barības zīmolus, kas ir lielisks risinājums jūsu kucēnam. 

Pieaugušam sunim izvēlieties barību, kas ir īpaši sabalansēta, lai nodrošinātu veselībai, labsajūtai un laimei nepieciešamās uzturvērtības un kalorijas. Šajā suņa dzīves posmā ir svarīgi arī nodrošināt un ievērot pareizu porciju kontroli neatkarīgi no tā, vai izmantojat brīvas izvēles vai laika ziņā noteiktas barošanas metodes. 

Barošana pēc brīvas izvēles

Ar brīvas izvēles barošanu suņu barība var būt pieejama visu laiku, kad un cik vien kucēns vēlas. Tomēr tas reti kad ir labs barošanas metožu risinājums, jo lielākā daļa suņu mēdz pārēsties un uzkrāt lieko svaru. 

Ēdiena padeve 

Barošana ar ēdienu nozīmē suņa barošanu ar noteiktu barības daudzumu divas reizes dienā. Diemžēl daudzi suņi joprojām pārēdas, ja viņiem tiek dota brīva izvēle vai ēdināšana pēc laika. Tāpēc lielākajai daļai suņu bieži vien tiek ieteikta maltīšu ēdināšana. 

YouTube video

Barošana laikā 

Laikā, kad barojat savu suņuku, jūs sagatavojat pārtikas porciju, kas pieejama noteiktam laika periodam. Jūs varat ievietot barību sava mīluļa bļodiņā, piemēram, uz 20 minūtēm. Ja pēc šī laika posma jūsu suns joprojām nav apēdis barību, jūs to izņemat. Tā ir izplatīta metode, ko izmanto, lai pabarotu dažādu šķirņu dzīvniekus, kuri nav nosliece uz ēšanu. 

Daudzas vadlīnijas, kas norādītas mitras un sausas suņu barības marķējumā, kad runa ir par barības daudzumu, ir pārāk kaloriju pilnas. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka pusmūža suņi mēdz uzņemt vairāk liekā svara nekā kucēni. 

Tāpēc, lai panāktu veselīgu suņu uzturu, ir jāizvēlas pilnvērtīga un sabalansēta suņu barība. Vienlaikus ir jāievieš un jāievēro arī atbildīgas barošanas protokoli, lai mazinātu nelabvēlīgo ietekmi uz veselību, kas rodas pārmērīga patēriņa un nepareiza uztura dēļ. 

Ziņas no tās pašas kategorijas:

Previous post Populārākie zāles sēklu veidi
Venēcija Next post Romantiska kā Parīze, skaista kā Florence