Romantiska kā Parīze, skaista kā Florence

Venēcija

Venēcija ir pilsēta, kas uzbūvēta uz Adrijas jūras krastiem, ar izsmalcinātu arhitektūru, mākslas pilnajām pilīm, jūtamu vairāk nekā 1000 gadu senu vēsturi un, protams, gleznaino kanālu tīklu.

Pilsētu veido šaura salu grupa ap Lielo kanālu – ikonisku ūdensceļu, pa kuru brauc gondolas, ūdens kabīnes un upju laivas. Tā kā pilsētā nav automašīnu (un, ja godīgi, pat ceļu), tās daudzās vietas jāapmeklē kājām vai jābrauc ar kuģīti. Taču tās izpēte ir patīkama pieredze, un noteikti netrūkst atrakciju un apskates objektu, tostarp mākslas muzeju, ekskursiju pa salām un ekskursiju pa lagūnu. Turklāt ir vesela virkne aktivitāšu, kas jums noteikti jāpaveic, ja apmeklējat Venēciju.

Lasiet arī nākamo rakstu: Vecā pasaules karte 1800 sniedz ieskatu pagātnē

Vai vēlaties uzzināt, kurš no aktīvajiem vulkāniem bija augstākais pasaulē? Vai vēlaties salīdzināt upju garumu un kalnu grēdu augstumu, kas pastāvēja pagātnē? Šajā gadījumā var noderēt 1800. gada
vecā pasaules karte.

Būtiski apmeklēt Venēciju

Venēcijā ir vairākas vietas un pieredzes, kuras mēs nevaram ignorēt.

Ja mēs esam Venēcijā, mēs nedrīkstam palaist garām Svētā Marka laukumu

Tas ir lielākais laukums pilsētā. Sanmarko laukums (vai Sanmarko laukums) ir galvenā pilsētas pulcēšanās vieta. Tā ir apdzīvota ar kafejnīcām, veikaliem un daudziem muzejiem, atrodas pie Lielā kanāla ietekas, un to nedrīkst palaist garām. Svētā Marka bazilika, katedrāle, kas atrodas virs tās, lepojas ar sarežģītu un izsmalcinātu dizainu un atbruņojoši skaistiem freskām rotātiem interjeriem.

YouTube video
Kāpēc mums vajadzētu apmeklēt Svētā Marka laukumu Venēcijā?

Vēl viena tipiska Venēcijas pieredze ir Dožu pils apmeklējums

Venēcijas Republikas tūkstošgadu valdīšanas laikā tās vadītāja, Venēcijas hercoga (jeb doža), rezidence bija Dožu pils, kas tagad ir muzejs. Un ne tikai muzejs, bet viens no lielākajiem un iespaidīgākajiem Eiropā. Tikai retais zina, ka šeit var pasūtīt ekskursiju pa slepenajiem maršrutiem, kas ietver piekļuvi spīdzināšanas kamerām, cietumiem un Atelpas tiltam (no notiesāto skatu punkta).

Dožu pils, Venēcija
Dodžu pils Venēcijā ir vieta, kur pagātne satiekas ar tagadni, radot maģisku fonu apmeklētājiem

Ziņas no tās pašas kategorijas:

Previous post Izvēlieties veselīgu suņu barību pareizam suņu uzturam 
Next post Izbaudiet peldbaseinu priekšrocības Thermana Laško