Neiedziļinoties detaļās, varam definēt, ka motoreļļa ir metāla virsmu aizsargs vai protektors. Tās uzdevums ir samazināt berzi starp dzinēja mehāniskajām detaļām, kas saskaras viena ar otru. Ja jums tas šķiet maz, ziniet, ka tā dara daudz vairāk. Patiesībā tā ir būtiska mehānismu dzesēšanai, jo tā “pārnes” siltumu no karstajām zonām uz aukstajām, saglabājot mehāniskos komponentus tīrus. Īsāk sakot, motoreļļa ir elements, ko nedrīkst novērtēt par zemu, un tāpēc mēs vēlamies sniegt jums dažus padomus, lai izvēlētos jums piemērotāko.
Vietnes karte
Motoreļļas etiķete: kā saprast tās specifikācijas
Motoreļļas specifikācijas parasti apzīmē ar saīsinājumu, kas raksturo tās īpašības un to, kam tā ir paredzēta. Tie nav nejauši, bez kritērijiem izvēlēti parametri: katrai no šīm specifikācijām ir veikti daudzi testi laboratorijā un uz ceļa, lai saprastu to piemērotību un piemērotību. Izpratne par to, kas rakstīts uz marķējuma, ir pirmais solis pareizas izvēles izdarīšanā.
Kā izvēlēties motoreļļu
Katrs dzinējs ir atšķirīgs, un tam ir atšķirīgas eļļošanas vajadzības. Sākotnējo informāciju īpašnieks var atrast transportlīdzekļa īpašnieka rokasgrāmatā. Jo īpaši tā attiecas uz API – ACEA – ražotāju specifikācijām. Tās ir būtiskas specifikācijas, jo tajās ir noteiktas minimālās prasības, kas izmantojamas ar automašīnā uzstādītā dzinēja tipu.
Otra īpašība, kas jāņem vērā, ir SAE viskozitāte, kas vienmēr ir norādīta brošūrā un palīdz noteikt blīvuma pakāpi, kas ir noderīga motora pareizai darbībai. Pamatojoties uz mainīgiem faktoriem, piemēram, āra temperatūru (atsauces tabula parasti ir norādīta bukletā).