Nav svarīgi, vai plānojat audzēt zālienu no jauna vai atjaunot pašreizējo zālienu, kas cietis no ziemas vai slimībām. Atrodot vispiemērotāko zāles sēklu un izmantojot vispiemērotāko zāles mēslojumu, var paveikt brīnumus, lai pārvērstu parastu zālienu par tādu, kas vērš acis un kļūst par skaudības objektu jūsu kaimiņu vidū.
Ticiet vai nē, labi kopts un sulīgs zāliens ne tikai uzlabo jūsu mājas pievilcību. Tas var arī ražot nepieciešamo skābekli, absorbēt nokrišņus, samazināt augsnes eroziju un absorbēt putekļus un daļiņas, tādējādi uzlabojot kopējo gaisa kvalitāti.
Par laimi, tagad ir pieejamas daudzas zāles šķirnes, no kurām izvēlēties. Kopumā zālaugus iedala divās kategorijās. Pirmajā kategorijā ietilpst vēsās sezonas zālaugi, kas ir piemērotāki vietām, kur notiek straujas temperatūras maiņas un aukstākie ziemas mēneši. Savukārt siltā gadalaika zālaugi plaukst un izdzīvo vietās, kur ir siltāks klimats.
Aplūkojiet dažādu veidu zāles sēklu aprakstus un informāciju par tiem atkarībā no sezonas:
Vietnes karte
Zāles sēklas siltam klimatam
Siltās sezonas zālaugi ir pazīstami ar savu spēju izturēt un pārciest augstāku temperatūru. Turpmāk uzskaitītas dažas no labākajām zālāju sēklu šķirnēm, ko varat apsvērt, ja dzīvojat reģionā, kur ir siltāks klimats:
Bermudu zāle
Viens no populārākajiem siltās sezonas zālaugu veidiem ir bermudu zālaugs. Tā ir pazīstama ar savu agresīvo augšanu, kas nozīmē, ka tā var aizpildīt zālienu, pirms jūs to pamanāt. Bermudu zālienam ir nepieciešama bieža laistīšana un pilnīga saule, lai tas varētu augt un pilnībā izmantot savu potenciālu.
Šī zāles sēklu šķirne ir arī nodilumizturīga un izturīga pret sausumu. Pārsēšana, izmantojot rudzus kā zāles mēslojumu, ļaus jūsu zālienam saglabāt zaļumu un veselību pat aukstajos ziemas mēnešos.
Bahia Grass
Bahia zāliens ir izturīga siltā gadalaika zāliena veids, kas lieliski piemērots karstām un mitrām vietām. Tai nepieciešams minimāls ūdens daudzums, un tā aug un plaukst daļējā ēnā vai pilnā saulē.
Salīdzinot ar citām zālaugu sugām, Bahia zāliena tekstūra ir raupjāka. Pateicoties tās raupjumam, šis zāles veids viegli iztur kājām.
Svētā Augustīna
Augustīne ir pazīstama ar savu diezgan lēno augšanu, tā ir zāles šķirne ar platām un rupjām lapām ar gandrīz noapaļotiem galiem. Šī zāle ir ļoti izturīga un ļoti izturīga pret karstumu, tāpēc tā ir iecienīta izvēle apgabalos, kur bieži ir karsts klimats.
Tomēr, neraugoties uz savu izturību, augustīniešu stiebrzāle joprojām prasa biežu laistīšanu. Labā ziņa ir tā, ka tas var izturēt spēcīgas lietusgāzes. Lai gan svētā Augustīna zāliens nav tik mīksts un mīksts kā citas zāliena šķirnes, tas joprojām ir iecienīts, jo ir ļoti izturīgs pret lielu kājāmgājēju plūsmu un mehanizētām zāliena iekārtām un instrumentiem.
Stublāju zāle
Zemu augošu un neuzturīgu zālāju šķirnei – simtkājainajai zālei ir ļoti raupja tekstūra. Šis zāles veids ir vispiemērotākais apgabaliem ar skābu augsni. Taču tas var slikti augt reģionos, kur ir ļoti sauss, izņemot gadījumus, kad tas tiek regulāri laistīts.
Zojasu zāle
Zojsijas zāle un Svētā Augustīna zāle ir gandrīz vienādas noteiktos aspektos. Šī zāles šķirne aug lēni, tai ir stingras un rupjas lapas, un tai ir nepieciešams maksimāli daudz saules gaismas. Zāle parasti kļūst brūna, ja to ietekmē garas ziemas, taču tā atkal atgūst savu zaļo krāsu, tiklīdz temperatūra atkal paaugstinās.
Zāļu sēklas aukstajiem gadalaikiem
Aukstās sezonas zālāju sēklas ir ļoti izturīgas pret aukstām temperatūrām, salīdzinot ar siltās sezonas zālāju sēklām. Turklāt pavasara un rudens sezonā tās mēdz strauji augt. Taču, sākoties siltākam gadalaikam, šo zālaugu augšana palēninās.
Turpmāk uzskaitītas dažas no populārākajām aukstā gadalaika zālaugu šķirnēm, kuras būtu ieteicams apsvērt, ja dzīvojat apgabalā ar zemāku temperatūru:
Kentuki Bluegrass
Daudzi cilvēki, kas dzīvo vēsākos reģionos, ne velti mīl stādīt Kentuki zilganās zāles sēklas. Tā ir arī bieži sastopama kūdras saimniecībās, jo tā ir uzticama sēkla, kas nodrošina veselīgu un izturīgu zālienu.
Šī zāles šķirne ir pazīstama ar savām skaistajām V-veida tumši zaļās krāsas lapām, kas ir ļoti mīkstas, taču izturīgas pret kājām un zāles pļāvēju.
Kentuki zilganzāle var paciest gan sauli, gan daļēju ēnu. Taču tas labi neaug vietās, kur ir daudz ēnas. Zāle ir arī pazīstama kā izturīga pret slimībām.
Augstmeldru auzene
Augstās auzenes karstus un sausus laikapstākļus panes daudz labāk nekā pārējās šajā sarakstā iekļautās vēsā gadalaika zālaugu šķirnes. Tai ir biezas un izturīgas lapas tumši zaļā krāsā, un tā diezgan labi panes lielu kājāmgājēju un zāles pļāvēju kustību. Šī zāles šķirne arī bieži aug biezos un atsevišķos tumši zaļos plankumos.
Smalkās auzenes zāle
Smalkās auzenes ir zālaugu šķirne, kas aug ātri un ir pazīstama ar savām plānajām lapām ar smailām malām. Šo zālaugu šķirni bieži izmanto sēklu maisījumos, un to bieži sajauc ar zilganās zāles un rudzupuķu sēklām.
Šis zāles veids neiztur ilgus karstus un sausus laika periodus. Taču tas ir lieliski piemērots ziemeļu reģioniem, jo spēj izturēt temperatūras maiņas un var augt gan pilnā saulē, gan ēnā.
Arī smalkā auzene ir brīnišķīga zālāju sēkla, ko var sēt zem kokiem. Tomēr atcerieties, ka aukstās sezonas smalkās kailganās kailganeses ir dažāda veida. Tāpēc jums ir jāpārliecinās, ka izvēlaties tādu, kas vislabāk atbilst jūsu konkrētajai vietai.
Daudzgadīgais rudzupuķaugs
Lai gan daudzgadīgajam rudzupuķim ir smailas, plānas un mīkstas lapas, tas joprojām labi panes kājāmgājējus. Šī šķirne ātri dīgst un labi aug saulē un ēnā. Atšķirībā no citām aukstā gadalaika zālaugu šķirnēm tā arī ātri iesakņojas.
Daudzgadīgo rudzupuķu graudzāles bieži var atrast arī kā vienu no zālāju sēklu maisījumu sastāvdaļām. Parasti tas tiek sajaukts ar Kentuki zilganās zāles sēklām, lai iegūtu ēncietīgu zāli, kas ir ļoti izturīga pret ēnu. Vienīgais rudzupuķes trūkums ir tas, ka dažās vietās tai ir tendence augt biezākai nekā citās. Tā rezultātā var veidoties kupenas, kas var radīt neviendabīgu zālienu.