Kad iestājas vasara, apģērbs mums apnīk. Par apaviem pat nerunāsim! Taču mēs noteikti nevaram staigāt basām kājām, īpaši uz karstā asfalta. Par laimi, pastāv lielisks kompromiss starp vienkāršību, komfortu un eleganci un stilu. Pirmais jautājums, ko ikviens uzdod, ir: Vai espadrilles ir paredzētas vīriešiem vai sievietēm? Un mēs atbildam: abām! Espadrilles ir pilnīgi viendabīgas, un tikai pēdējos gados mēs esam sākuši redzēt tikai sieviešu klēpju variantus. Bet kārtībā.
Vietnes karte
No kurienes nāk espadrilles?
Espadrilles ir no Oksitānijas un Katalonijas Francijas dienvidos un Spānijas ziemeļos, un pirmo reizi tās tika parādītas 13. gadsimtā. Sākotnēji šos apavus valkāja karavīri, zemnieki un strādnieki, īsi sakot, zemākās šķiras apavus. Tās bija viegli izgatavojamas, vieglas un ērtas: tās bija ideāli piemērotas ilgām stundām, strādājot kājās.
Tās tika izgatavotas arī no vienkāršiem materiāliem, kurus bieži izmantoja patēriņa preču ražošanā. Sākotnēji espadrilles izgatavoja no izturīgas kokvilnas, ko parasti dēvē par audeklu. Mūsdienās apavus izgatavo no visdažādākajiem audumiem, tostarp ādas un zamšādas, kā arī citiem augstākā labuma materiāliem.
Zole un papēdis ir izgatavoti no virvei līdzīga materiāla, ko sauc par džutu (jā, no tā paša audekla, no kura izgatavo maisus) – izturīga augu šķiedra, ko galvenokārt audzē tādās tropu valstīs kā Indija un Bangladeša. Tas ir viegli iegūstams, izturīgs un bioloģiski noārdāms materiāls, tāpēc tas ir lieliski piemērots materiāls šāda veida apavu izgatavošanai.
Kā jūs šodien darināt espadrilles?
Oriģinālās, patiesi autentiskās espadrilles ar rokām, izmantojot tradicionālās tehnikas, izgatavo amatnieki Ziemeļspānijā. Meistari joprojām ar rokām aptin džutu un rūpīgi apšuj un veido katru apavu. Protams, tā kā tās ir kļuvušas par populāru preci, ar rokām joprojām tiek izgatavotas tikai augstākās kvalitātes čības. Tiešsaistē un plaša patēriņa preču veikalos vienmēr var atrast lieliskus rūpnieciskos izstrādājumus.
Kā valkāt espadrilles?
Vislabākais ir tas, ka šie apavi ir ļoti universāli, tāpēc tos var valkāt kopā ar džinsiem vai šortiem, lai veidotu ikdienišķu vasaras stilu, vai arī espadriļu kājiņu pāri kopā ar kleitu, lai veidotu elegantu un ļoti vasarīgu vakara izskatu. Un mēs vienmēr runājam par vasaru, vismaz ar tradicionālajām espadrilēm. Kopumā tradicionālās audekla espadrilles vislabāk valkāt karstajos un sausajos vasaras mēnešos. Rudenī varat izvēlēties zamšādas un ādas modeļus, kas būs izturīgāki pret agrīnu aukstumu.
Kā sasiet espadrilles
Par to ir diezgan daudz diskusiju attiecībā uz sieviešu modeļiem, bet mēs iesakām to darīt šādi.
Vienkāršs un elegants stils ar priekšpusē novietotu loku: šis stils ar priekšpusē novietotu loku vislabāk sader ar zemiem ķīļveida modeļiem.
Dubults krusts un priekšgals aizmugurē: mazliet sarežģītāk, bet lieliski piemērots dažāda veida espadrilēm. Šim modelim nepieciešamas garākas auklas, lai apvilktu ap potīti.
Espadriļu mazgāšana
Šis ir viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem. Mēs iesakām tos nelikt veļas mazgājamajā mašīnā. Audeklam nebūs problēmu, bet džutas zole varētu tikt bojāta. Ja tās nedaudz nosmērējas, varam notīrīt audekla virsu ar lupatiņu vai sūkli ar ziepēm, bet labi izmazgāt. Stiprā netīrumā tos vēlams mazgāt ar rokām aukstā ūdenī ar maigu mazgāšanas līdzekli un ļaut izžūt gaisā. Kopumā mums vienmēr jābūt uzmanīgiem, lai nesabojātu džutas zoli. Ja apavi saslapstās? Mūsdienās apavu zole ir pārklāta ar dabīgo gumiju, tāpēc apakšdaļa ir pasargāta no ūdens. Tomēr, ja pamanām, ka džutas virve ir nedaudz samirkusi, ir labi espadrilles izlikt gaisā un pagaidīt, kamēr tās labi izžūst. Pēc nelielas lietošanas tās atkal veidosies uz kājām. Tā kā espadrilles ir roku darbs, pēc mazgāšanas vienmēr ir nelielas atšķirības, bet kopumā mēs uzskatām, ka, pērkot un pirmo reizi lietojot, tās ir nedaudz mazas. Protams, katrs pāris ir atšķirīgs, bet vienmēr jāņem vērā tas, ka audekls nedaudz sagāžas.